«  Вересень 2016  »

Головна » 2016 » Вересень » 21 » Борщівська вишиванка
Борщівська вишиванка

Вже стало доброю традицією для учнів Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів організовувати різноманітні подорожі історичним минулим українського народу. Особливо приваблює щорічний Міжнародний фольклорно – мистецький фестиваль «Чорна борщівська сорочка – краю мого оберіг». Адже мистецтво вишивки – це не лише минуле нашого народу. Під впливом часу, історичних подій, що визначали його долю, воно видозмінювалось, набувало нових форм та змісту. І в такому оновленому стані входить у наше життя у вигляді виробів мистецтва, предметів побуту. Сьогодні мистецтво української народної вишивки посідає почесне місце серед народних ремесел, які активно впливають на формування національної самосвідомості.

Учні нашої школи мали можливість  спостерігати за технологією крою, технікою шиття та вишивки борщівської сорочки за участю авторів книги «Борщівська народна сорочка» Людмили та Олексія Покусінських. А як захопилися школярі приготуванням борщу по рецепту народного артиста України Григорія Драпака (Білорусія м. Мінськ)?! Страву готували у казанах на вогнищі упродовж усього фестивалю. Бажаючі підходили до казанів зачерпнути собі ополоник. Паралельно з частуванням борщу  відкрилася  виставка – розпродаж вишиванок «Україно! Ти моя молитва!..» з усіх регіонів України. Така краса дала змогу усвідомити, емоційно пережити дух українського народу, гордість за працелюбність, почуття гідності за прекрасне, яке є нашим надбанням.

Борщівські сорочки, вишиті чорними нитками, стали візитівкою містечка. Їх особливість полягає у домотканому полотні, простому крої та тугому візерунку, яким густо усипано вишивку. Мистецтвознавці запевняють, що Борщівська вишивка відображає фрагменти трипільської культури.

Ми з великим задоволенням будемо згадувати фольклорно – мистецьке дійство за участю обрядово- фольклорних, хорових, хореографічних, інструментальних колективів, вокальних ансамблів, солістів – вокалістів району та області, гостей: Героя України, лауреата Шевченківської премії, народного артиста України Василя Зінкевича; народного артиста України Григорія Драпака; Волинського Державного академічного народного хору; гурту «Рокаш» (м. Мукачеве); поета – пісняра Степана Галябарди (м. Київ); мистецьких колективів Київської, Хмельницької, Львівської, Луганської, Тернопільської областей.

Ми радимо вам не прогавити унікальне українське свято, яке проводиться  щорічно у Борщові!

Лідер центру

«Дозвілля та культури» Цісар Ростислав